Cameras, Desktop, Gaming, Hi-Fi, Keyboards, Laptops, Sound, Uncategorized, پرینتر های لیزری

ریفر یا ریفربیش چیست ؟

مفهوم ریفر یا ریفربیش چیست ؟

ریفربیش
این دستگاه های دوباره تعمیر شده کالای دست دومی هستند که هیچگاه استفاده نشده اند و نسبت به کالای نو دارای قیمت پایین تری هستند، و دارای همان کیفیت کالای نو نیز می باشند، و همچنین شرکت تولید کننده گارانتی همان دستگاه نو را به خریدار تضمین خواهد کرد. در حقیقت کالای ریفربیش هرگز توسط هیچ فردی استفاده نشده است، این کالا ها تنها به دلیل داشتن برخی مشکلات به تولیدکنندگان برگردانده شده اند. اما توجه داشته باشید که فروشنده این دستگاه هارا با عنوان دستگاه نو به شما نفروشد! به طور کلی امروزه کالا های ریفربیش دارای بازار فروش خوبی هستند و افراد به دلیل قیمت پایین آنها و دارا بودن همان کیفیت کالای نو خرید کالای ریفر بیش را به کالا های دیگر ترجیح می دهند. شما در هنگام خرید کالای ریفربیش می توانید بدون نگرانی خاطر آن ها را خریداری کنید، زیرا این کالاها از سوی شرکت سازنده اصلی بازسازی می شوند و به جرات می توانیم بگوییم که بدون هیچ مشکلی می توانند نیاز های ما را بر طرف کنند. لازم به ذکر است که برای تشخیص کالای ریفربیش می توانید از طریق برچسب های مشخصی که بر روی محصول درج شده است آن را تشخیص دهید، حتی می توانید با وارد کردن شماره سریال در سایت شرکت تولید کننده از این موضوع آگاهی پیدا کنید.

انواع کالا ریفربیش

کالای ریفربیش دارای چند دسته هستند، که هر کدام به دلیل مشکلات مختلفی به شرکت تولید کننده برگردانده شده اند؛ بهتر است که شما در هنگام خرید کالای ریفربیش از نوع آن اطلاع داشته باشید؛ در ادامه در مورد انواع این کالا ها برای شما صحبت خواهیم کرد.

  • اولین دسته از این نوع کالا ها، اجناسی هستند که تنها به دلیل تعویض مدل جدیدتر و یا مشکلات مالی به فروشنده برگردانده شده اند، گاهی ممکن است خریدار به دلیل مختلفی از خرید منصرف شده باشد و کالا را به شرکت تولید کننده بازگردانده باشد در این صورت چون کالا از حالت آکبند خارج شده است، آن را با عنوان کالای ریفربیشد به بازار عرضه می کنند.
  • نوع دوم این کالا ها، اجناسی هستند که شاید ممکن است در زمان حمل و نقل دچار نواقصی شده باشند و یا ممکن است در هنگام ساخت در ظاهر این دستگاه ها مشکل کوچکی به وجود آمده باشد؛ که با عنوان کالای ریفربیش فروخته می شوند، البته قابل ذکر است که این کالا ها دیگر به عنوان یک جنس سالم فروخته نمی شوند.
  • نوع سوم کالای ریفربیش، اجناسی هستند که برای مدت زمان طولانی در انبار شرکت تولید کننده موجود بوده اند، و پس از مدتی به علت تعویض بسته بندی آن و شارژ مجدد دستگاه از سمت شرکت تولید کننده به بازار عرضه می شوند.
  • نوع آخر کالای ریفربیش، اجناسی هستند که فروشنده به دلیل استفاده در ویترین، آن را از حالت آکبند خارج کرده است، این نوع نیز جز کالای ریفربیش هستند.

تفاوت کالای ریفربیش با دست دوم

در حقیقت اجناس ریفربیش با کالا های دست دوم دارای تفاوت های بارزی هستند، که نباید آن ها را با یکدیگر اشتباه گرفت، این مطلب با مقایسه اجناس ریفربیش با دست دوم راهنمای خرید خوبی برای شما خواهد بود. در واقع افراد خرید کالای ریفربیش یا دست دوم را صرفا به جهت صرفه اقتصادی آن خریداری می کنند، زیرا با هزینه کمتر می توانند صاحب دستگاهی با کیفیت در حد نو شوند. کالای ریفربیش اجناسی هستند که شاید اصلا مورد استفاده قرار نگرفته باشند، و یا مدت بسیار کوتاهی استفاده شده باشند که به دلیل مشکلاتی به شرکت تولید کننده فرستاده شده اند و مورد بررسی و یا تعویض قطعه قرار گرفته باشند. اما کالاهای دست دوم دارای مشکلات نرم افزاری و یا سخت افزاری نیستند و ممکن است کمی از لحاظ ظاهری دچار خط و خش و یا کهنگی شده باشند.

جمع بندی :

اگر بودجه مناسب خرید کالای نو را ندارید کالای ریفربیش میتوانود گزینه خوبی باشد،بنابراین باید توجه داشته باشید کالا مورد برسی ریفر قرار گرفته شده باشد در این صورت از خرید کالا امتناع کنید.

 

منابع

ویکی پدیا (Wikipedia)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *